Kaire ja Rein Feldi ja Ivar Lindepuu eestvedamisel Pärnumaa Vabatahtlikust Merepäästest sai 13. märtsil teoks Lihula Lasteaia ohutuspäev, kus jagati kahe vanema rühma lastele praktilisi teadmisi talvistest ohtudest veekogude ääres ja jääl ning õpetati õnnetuse puhul tegutsema ja abi kutsuma. Ohutuspäeval lõid kaasa noorsoopolitseinik Karmen Raud ja Politsei- ja Piirivalveameti Lääne Prefektuuri teabebüroo vanemkorrakaitseametnik Karet Akkaja PPA SAR – tiim. Terve hommikupooliku toimus 8-9 liikmeliste lasterühmade praktiline õppus-läbimängimine rotatsiooni korras kolmes õppepunktis.
I Vabatahtlikud merepäästjad Pärnumaa Merepäästest näitasid ja andsid kõigile osalejatele proovida päästeveste, raadiosaatjaga kiivreid, tutvustasid ja õpetasid päästevõtteid jäält ja veest. Praktilise vaatluse abil sai selgeks, kui paks peab olema jää, millele tohib minna. Samuti said lapsed tutvuda päästerõngaste ja viskeliinidega ning proovida ka ise neid kasutada. Räägiti ohutust käitumisest jääl ja veel, näidati jäänaelte kasutamist. Meelde jäi ka GPS-i kasutamine õnnetuskoha leidmisel.
II Noorsoopolitseinik Karmen ja vanemkorrakaitseametnik Karet näitasid ja õpetasid, kuidas ohutult õues käituda ja mängida, kuidas toimida juhtunud õnnetuse korral – kuidas kutsuda abi helistades häirekeskusesse. Samuti said lapsed testida helkurite efektiivsust pimedas kannatanu otsimisel.
III PPA SAR rääkis ohutusest jääl, näitas oma päästevarustust, mida kasutatakse inimeste päästmisel. Lapsed said proovida varustuse kasutamist. Huvi pakkus reguleeritav ja lahti käiv kanderaam, milllel kõik lapsed said olla.
Kõik laste ja õpetatajate esitatud küsimused leidsid vastuse.
Pärast 1,5 tunnilist tegutsemist said kõik lapsed ülesande – kiirelt ja soojalt riietuda ning õue, kus ootasid politseiautod, lumesaan koos kelguga ja vesine tiik.
Õues sai uudistada lumesaani ja kelku, millega maastikul liigeldakse ja päästevarustust veetakse ning näha, kuidas praktiliselt toimub veekogust hättasattunu päästmine. Tiigijääl oli oma 25 cm paksune veekiht ja päästekombinesoonides päästjad kasutasid seal sumbates nii jäänaelu, liugkelku ja muid vahendeid. Lapsed said ka ise hättasattunu köie abil veest kaldale tõmmata. Õpetaja Õie avas paukvesti. Lõpetuseks said väiksed osalejad õpitu kohta nimelise tunnistuse ning koos vanematega lugemiseks väikese kõike kuuldut-nähtut kordava meelespea.
Kõik õppepäeval osalenud 25 last ning nende õpetajad jäid päevaga väga rahule ja ainukeseks puuduseks peeti seda, et see kõik nii ruttu lõppes.
SUURED TÄNUD nii põhjalikult ning mitmekülgselt ja huvitavalt ettevalmistatud õppepäeva eest!!